Rovnotlaké větrání

Rovnotlaké větrání

Zajišťuje řízené větrání s rekuperací tepla. Čerstvý venkovní vzduch je po rekuperaci přiváděn do obytných místností. Z koupelen, WC a kuchyně je odváděn odpadní teplý, vlhkostí a pachy zatížený vzduch, který je po rekuperaci odveden ven z objektu. Vytápění objektu zajišťuje nezávislá otopná soustava.


Rovnotlaké větrání

více...

Rovnotlaké větrání s cirkulací vzduchu větráním, vytápění a chlazení

Rovnotlaké větrání s cirkulací vzduchu větráním, vytápění a chlazení

Zajišťuje řízené větrání s rekuperací tepla. Čerstvý venkovní vzduch je po rekuperaci přiváděn do obytných místností. Z koupelen, WC a kuchyně je odváděn odpadní teplý, vlhkostí a pachy zatížený vzduch, který je po rekuperaci odveden ven z objektu. Cirkulací vnitřního vzduchu přes ohřívač v jednotce je zajištěno vytápění obytných místností, možno spojit i s chlazením. Pro vyšší komfort a nezávislé temperování se do koupelen umísťují otopné žebříky.


Teplovzdušné vytápění, větrání a chlazení

více...

imgrd
  • Systémy pro bytové domy
  • Centrální systém

    Pro skupinu bytů je jedna společná vzduchotechnická jednotka. V každém bytě je regulační box, který řídí přívod vzduchu do konkrétního bytu dle požadavku nezávisle na ostatních bytech. Přívod vzduchu je do obytných místností, odvod je z koupelen, WC a kuchyně. Rekuperace tepla je zajišťována v centrální jednotce, která upravuje svůj okamžitý výkon větrání dle odezvy a požadavků jednotlivých bytových boxů tak, aby bylo zajištěno rovnotlaké řízené větrání všech bytů. Systém je provozně úspornější než varianta decentrálního větrání. Vytápění bytu zajišťuje samostatná otopná soustava.

  • Decentrální systém

    Každý byt má svoji vlastní malou rovnotlakou větrací jednotku, zajišťující řízené větrání s rekuperací tepla. Čerstvý venkovní vzduch je společnými šachtami přiváděn k bytovým větracím jednotkám, po rekuperaci je dále přiváděn do obytných místností. Z koupelen, WC a kuchyně je odváděn odpadní teplý, vlhkostí a pachy zatížený vzduch, který je po rekuperaci odveden do společných stoupaček a ven z objektu. Vytápění bytu zajišťuje nezávislá otopná soustava.

Přejeďte kurzorem přes bytový dům a zvolte si variantu systému.

SYSTÉM PRO BAZÉNOVÉ PROSTORY RD A WELLNESS
Rovnotlaké větrání


Vzduchotechnický systém zajišťuje řízené větrání s rekuperací tepla a cirkulaci vzduchu v prostou bazénu rodinných domů a jejich zázemí, nebo menší wellness v penzionech a rehabilitacích. Komfortním způsobem je tak zajištěno odvlhčení bazénového prostoru díky odvedení vlhkého vzduchu mimo prostor bazénu. Základní vytápění zajišťuje doplňková otopná soustava. Díky cirkulaci vzduchu pomocí VZT jednotky je zajištěn rychlý náběh na provozní teplotu a udržování provozní teploty. Samozřejmostí je rekuperace odpadního tepla, která snižuje provozní náklady. Vzduchotechnická jednotka je vybavena digitálním regulačním modulem, který umožňuje komfortní řízení v automatickém, nebo manuálním režimu včetně možnosti ovládání na dálku pomocí internetového připojení. Celý systém je koncipován s ohledem na optimální poměr pořizovacích a provozních nákladů.

více...

Co je to rekuperace?

Jedná se o základ všech systémů řízeného větrání, díky kterému je vracena do objektu energie z odváděného vzduchu.

čtěte dál

Proč ATREA?

ATREA s.r.o. se dlouhodobě specializuje na vnitřní prostředí nízkoenergetických a energeticky pasivním objektů. Na základě zkušeností optimalizujeme VZT jednotky, rozvody vzduchu, zdroje tepla a systémy regulace.

čtěte dál

Co nabízíme?

Vlastní výrobky, poradenství, zpracování studií nebo projektové dokumentace, montáž autorizovanými montážními firmami, záruční a pozáruční servis.

zakázka od A–Z