Tepelné čerpadlo vzduch – vzduch

Tepelné čerpadlo vzduch – vzduch

Nejjednodušší propojení TČ, kdy je energie odebíraná z venkovního vzduchu předávána cirkulačnímu vzduchu objektu přes výparník ve vzduchotechnické jednotce. Propojení umožňuje chlazení objektu v létě a topení v přechodných obdobích.

více...

Tepelné čerpadlo země – voda

Tepelné čerpadlo země – voda

Energie, odebíraná nemrznoucí kapalinou ze země, je TČ v režimu topení používána pro ohřev akumulačního zásobníku, odkud se dle požadavku odebírá pro podlahové topení, teplovzdušné vytápění nebo ohřev TV. Při požadavku na chlazení je nemrznoucí kapalina přiváděna přímo do chladiče VZT jednotky. Celkově provozně nejúspornější varianta TČ s nejmenšími náklady na chlazení.

více...

Integrované zásobníky tepla

Integrované zásobníky tepla

Akumulační zásobníky IZT slouží pro srovnání rozdílů mezi dodávanou a odebíranou energií, zvyšují akumulaci energie a optimální využití zdrojů tepla nejen z obnovitelných zdrojů. Ohřev vody je řešen průtočně, tedy s vyloučením usazování kalů a nutnosti přehřívání pro potlačení bakterií.

více...

Systémová řešení

Společnost ATREA vždy prosazuje kompletní systémová řešení, neprodáváme pouze výrobky. Výhodou je kompletní dodávka, jednotné ovládání a ekonomický provoz celého systému vytápění, větrání a ohřevu vody.

čtěte dál

Proč ATREA?

ATREA s.r.o. se dlouhodobě specializuje na vnitřní prostředí nízkoenergetických a energeticky pasivním objektů. Na základě zkušeností optimalizujeme VZT jednotky, rozvody vzduchu, zdroje tepla a systémy regulace.

čtěte dál

Co nabízíme?

Vlastní výrobky, poradenství, zpracování studií nebo projektové dokumentace, montáž autorizovanými montážními firmami, záruční a pozáruční servis.

zakázka od A–Z