OPTIMA / kuchyňské digestoře

Digestoře

OPTIMA

OPTIMA 

Kuchyňské digestoře OPTIMA s rekuperací tepla s účinností až 75 % zajišťují učinný odtah a filtraci odpadního vzduchu a současně komfortní přivod čerstvého vzduchu s dohřevem pro kuchyně všech velikostí a sestav, s automatickým provozem. Vůči standardní řadě obsahují navíc vestavěné elektrické dohřívače nebo vodní výměníky pro ohřev či chlazení přiváděného vzduchu.
Kuchyňské digestoře OPTIMA se dodávaji jako komplety nebo z dílů (pro montáž na místě). Jsou zhotoveny z nerezového plechu ČSN 17240 (AISI 304). Celonerezové odlučovače s účinností záchytu aerosolů až 99 % a rozměru 400×400 mm.
Digestoře jsou standardně osazeny LED osvětlením v kryti IP 65 s teplotní odolností do 80 °C a odvodem kondenzátu a tuku. Počet světel je dimenzován na hodnotu intenzity osvětlení 500 lx na pracovní ploše.

V horní části digestoře jsou osazeny speciální, snadno vyjimatelné rekuperační výměníky tepla. Z čela digestoře jsou osazeny elektrické PTC dohřívače nebo vodní výměníky pro úpravu čerstvého vzduchu na požadovanou teplotu.
Digestoře jsou dále standardně vybaveny automatickou klapkou by-passu (letní obtok) se servopohonem Belimo. V čele digestoří jsou umístěny výfukové žaluzie pro rovnoměrný přívod čerstvého vzduchu. Odsávací i přívodní hrdla kruhového nebo obdélníkového průřezu jsou umístěna shora. Připojené potrubí se doporučuje s tepelnou a akustickou izolací, s ohledem na možnost čištění a udržby s čistícími otvory.
Přívodní a odtahové EC ventilátory s filtrací se instalují mimo prostor kuchyně (především z akustických hledisek). Digestoře OPTIMA se dodávají ve standardní výšce 690 mm, s půdorysnými rozměry dle požadavků zákazníka ve stanoveném rozsahu, na zakázku i s atypickými rozměry.

Jak správně navrhnout systém pro velkokuchyně?

V této sekci se dozvíte vše o správném návrhu systémů a čeho se vyvarovat. Určeno hlavně pro provozovatele stravovacíh zařízení.

čtěte dál

Proč ATREA?

ATREA s.r.o. je výrobcem hlavních částí systémů, mezi které patří větrací jednotky DUPLEX s rekuperací tepla, větrací a klimatizační stropy, digestoře a regulace. Vše získáte od jednoho výrobce s jednou zárukou až na 5 let.

reference

Co nabízíme?

Vlastní výrobky, poradenství, zpracování studií nebo projektové dokumentace, montáž autorizovanými montážními firmami, záruční a pozáruční servis.

zakázka od A-Z