DUPLEX 1500–5500 RS5

Univerzální větrací jednotky DUPLEX 1500–5500 RS5 

Na zakázku vyráběné kompaktní VZT jednotky, určené pro instalaci do vnitřního prostředí, které díky inovativnímu řešení cirkulace umožňují plnohodnotné větrání a současně s tím i vnitřní cirkulaci vzduchu. Jednotky jsou navrženy pro prostory, kde je nutno nebo je vhodné teplovzdušné vytápění. Například tam, kde není možno použít klasické topné systémy z důvodu designu interiéru (prostory s požadavkem bez otopných těles, radiátorů) a nemožnosti pokrytí všech tepelných ztrát (podlahové systémy, které mají omezený výkon).

Jednotky jsou výhodné i pro budovy s nízkou energetickou náročností, kde je nutné rychle vyrovnávat teplotní klima v prostoru, např. z důvodu náhlého externího tepelného zisku z oslunění, což klasické topné systémy tak rychle nezvládají (zejména podlahové systémy). Cirkulační vzduch jednotky dokáže přenést vysoký topný nebo chladící výkon, samozřejmě odpovídající vzduchovému výkonu jednotky. Kompaktní rozměry jednotek kladou minimální nároky na prostor strojovny. Jednotky se dodávají vždy v podstropním provedení, díky tomu umožňují využít daný prostor například pro skladování. Díky promyšlené konstrukci lze měnit umístění výfukového hrdla za přívodním ventilátorem (e2 + c2), polohy servisního vypínače nebo napojení registrů pro ohřev či chlazení přiváděného vzduchu.

Celkem je k dispozici až 32 různých provedení. Všechny jednotky řady DUPLEX RS5 plní požadavky Nařízení Komise (EU) č. 1253/2014 (Ecodesign) platné od roku 2018 a mimo jiné se vyznačují vysokou účinností rekuperace a nízkým příkonem ventilátorů. Standardně jsou zařízení DUPLEX RS5 nabízena se sofistikovanou regulací RD5 s možností připojení k internetu a vzdálené diagnostiky a ovládání.

 [PDF]    Marketingový katalog DUPLEX RS5

 [PDF]    Technický list DUPLEX 1500–5500 RS5

[ATREA] Návrhový software

Správný návrh vzduchotechnických (VZT) systémů občanských a průmyslových staveb

Protože jde o širokou škálu provozů, lze konstatovat pouze několik obecných zásad.

čtěte dál

Proč ATREA?

ATREA s.r.o. je výrobcem hlavních částí systémů, mezi které patří větrací jednotky DUPLEX s rekuperací tepla, větrací a klimatizační stropy, digestoře, větrací jednotky rodinných domů a bytů a regulace těchto systémů.

reference

Co nabízíme

Vlastní výrobky, poradenství, zpracování studií nebo projektové dokumentace (zprostředkovaně nezávislými projekčními firmami), montáž autorizovanými montážními firmami, záruční a pozáruční servis.

zakázka od A do Z