DUPLEX 500–3500 Flexi-V

Univerzální větrací jednotky Kompaktní větrací jednotky s rekuperací tepla DUPLEX 500–3500 Flexi-V 

Sériové vyráběné větrací jednotky DUPLEX Flexi-V jsou vybaveny vysoce účinnými deskovými výměníky, které dosahují teplotní účinnosti až 93 % při nízkých tlakových ztrátách na straně vzduchu. Neméně důležitou součástí a doslova hnacím motorem jsou nové EC ventilátory nejvyšší kvality – produkty světově uznávaných výrobců ebm-papst a Ziehl Abegg. Vzhledem k důrazu na úspory energií a zvýšení efektivity zařízení je samozřejmostí, že EC ventilátory napříč celou řadou splňují požadavky ventilátorové směrnice ErP 2015 a dokonce je výrazně překračují. Celá řada DUPLEX Flexi-V je vyráběna v univerzálním provedení a poskytuje vysokou variabilitu. V základní konfiguraci obsahují jednotky dva nezávisle řízené EC ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami, deskové rekuperační výměníky tepla s velkou teplosměnnou plochou a vysokou účinností, výsuvné filtry přiváděného i odváděného vzduchu třídy ePM10 50 % nebo ePM1 55 % (klasifikovaných dle EN ISO 16890) a interní klapky bypassu se servopohonem. Skříň větracích jednotek využívá bezrámový plášť v sendvičovém provedení s vynikající tepelnou izolací a minimalizací tepelných mostů, což umocňuje úsporný provoz zařízení. Dle klasifikace EN 1886 splňují zařízení třídu tepelné izolace T2 a třídu součinitele tepelných mostů TB2.

DUPLEX Flexi-V je možné dodatečně doplnit:

  • dvoustupňovou filtrací vzduchu na přívodní i odvodní větvi,
  • vestavěným registrem pro ohřev (vodním nebo elektrickým),
  • vestavěným registrem pro chlazení (vodním nebo přímým výparníkem),
  • vestavěným elektrickým předehřívačem pro ochranu rekuperačního výměníku.

Další výhodou je jednoduchá záměna přívodní a odvodní větve zadáním jediného parametru v řídicím systému (v případě regulace RD5). Celý systém měření a regulace je postaven na plug & play principu.

[PDF] Marketingový katalog DUPLEX 500–3500 Flexi-V

[PDF] Technický list DUPLEX 500–3500 Flexi-V

[ATREA] Návrhový software

Správný návrh vzduchotechnických (VZT) systémů občanských a průmyslových staveb

Protože jde o širokou škálu provozů, lze konstatovat pouze několik obecných zásad.

čtěte dál

Proč ATREA?

ATREA s.r.o. je výrobcem hlavních částí systémů, mezi které patří větrací jednotky DUPLEX s rekuperací tepla, větrací a klimatizační stropy, digestoře, větrací jednotky rodinných domů a bytů a regulace těchto systémů.

reference

Co nabízíme

Vlastní výrobky, poradenství, zpracování studií nebo projektové dokumentace (zprostředkovaně nezávislými projekčními firmami), montáž autorizovanými montážními firmami, záruční a pozáruční servis.

zakázka od A do Z