Stojaté provedení jednotek DUPLEX 2000 až 8000 a jednotek DUPLEX-S 1500 až 5600

Datum: 04.12.2008

Univerzální kompaktní větrací jednotky s rekuperací tepla DUPLEX-S 1500 až 5600Současné univerzální kompaktní jednotky DUPLEX jsou oblíbené mimo jiné i díky široké variabilitě vyráběných provedení, které umožňují instalovat jednotky nejen v parapetní poloze, ale i svisle, pod stropem nebo v ležaté poloze na podlaze.

Nyní byly tyto polohy rozšířeny o stojaté provedení, kdy jednotka má všechny 4 výstupy směrem nahoru a potrubní rozvody jsou pak velmi jednoduše proveditelné a výrazně se uspoří prostor zástavby.

Toto nové stojaté provedení je možné zvolit nejen u jednotek řady DUPLEX s křížovým rekuperačním výměníkem, ale i u jednotek DUPLEX-S s protiproudým rekuperačním výměníkem s vysokou účinností rekuperace.

Jednotky v novém stojatém provedení mohou být podobně jako všechny ostatní provedení vybaveny vestavěnou regulací silovou, digitální i speciálním typem pro velkokuchyně. Jednotky dále mohou být osazeny ohřívačem, vodním nebo přímým chladičem, by−passovou a cirkulační klapkou, uzavíracími klapkami na straně přívodu i odtahu. K jednotkám se standardně dodávají podstavné a vývody kondenzátu.

Stojaté jednotky jsou plně podporovány i speciálním návrhovým softwarem od verze 5.20, který výrazně zjednodušuje a zrychluje návrh jednotky a celého příslušenství.

Jednotky DUPLEX a DUPLEX-S budou v novém stojatém provedení 50 a 51 dodávány od ledna 2009.

Aktualizované katalogové listy jsou ke stažení zde (jednotky DUPLEX) a zde (jednotky DUPLEX-S).