Nadace ATREA

Nadace ATREAV roce 2020, v době krize způsobené koronavirem, se společnost ATREA rozhodla věnovat více svého úsilí podpůrným programům, aby úspěch mezinárodně působící společnosti pomohl podpořit místní zdravotnické, sociální a vzdělávací projekty a také naše vlastní zaměstnance v případě těžkých životních situací.

Věříme, že podnikání by mělo pomáhat ostatním lidem.

Od svého založení pomohla Nadace ATREA v těchto projektech:

Naděje na nový život pro Aničku

Sbírka se týká mladé a nadějné cyklistky, které se stal jeden nevinný závod osudovým. Místo dobrého umístění si bohužel přivezla ochrnutí od pasu dolů a nyní se musí vypořádat s novým životem. Rehabilitace, cvičení a snaha o vytvoření nového zázemí, ve kterém se bude cítit dobře a bude v něm moci fungovat.

Podrobnosti o sbírce a informace o tom jak přispět, naleznete na https://www.donio.cz/novy-zivot-pro-anicku


Pomoc rodině zesnulého policisty

Pavel, Terka, Alex a Kristián tvořili ještě na začátku září šťastnou a pohodovou rodinu. Praporčík Pavel Kocián si kromě své role otce dvou dětí a partnera užíval život plnými doušky – byl nadšený sportovec, ze všeho nejvíc ho bavilo běžecké lyžování a sportem žil, rád cestoval a svůj optimismus a pozitivní pohled na svět neustále šířil mezi své přátele i rodinu. Pro svou práci státního policisty na obvodním oddělení Územního odboru Jablonec nad Nisou – Mšeno dýchal. Pavel byl ve své práci i v životě svědomitý, poctivý, odhodlaný a věrný své práci. Jeho snem byla práce u Zásahové jednotky, kde po dobu několika dní vykonával pracovní stáž a zde utrpěl velmi vážný úraz ne vlastní vinou, který ho stál život. Svým zraněním dne 13. 9. 2022 ve svých nedožitých 32 letech v nemocnici podlehl a lidé z jeho okolí tím ztratili pečujícího tatínka, milujícího partnera, starostlivého syna a vnuka, spolehlivého kolegu a skvělého přítele.


Poslední šance pro maminku dvou malých kluků

Na základě podnětu naší kolegyně z výroby, jsme se dozvěděli o sbírce pro Janu, maminku dvou malých kluků (11 a 9 let), u které se v roce 2018 objevila rakovina prsu. Rakovina je bohužel již v posledním stadiu a jediným vhodným lékem je Tucatinib a přírodní podpůrná suplementace. Tablety na měsíční léčbu, kterou nehradí pojišťovna, stojí 200 000,- korun a doba této léčby musí být minimálně 6 měsíců.

Proto se Nadace ATREA rozhodla přispět částkou 25 000,-, aby Jana mohla dál pokračovat v boji s touto zákeřnou nemocí. Prosíme, přidejte se k nám. Jakákoli částka od Vás pomůže Janě v tomto boji. Podrobnosti o sbírce a informace o tom jak přispět, naleznete na https://www.donio.cz/sancepromaminku


Poděkování společnosti Rytmus Liberec

Nadace ATREA tentokrát podpořila skvělý místní projekt, který pomáhá lidem s postižením socializovat se, setkávat se a jednoduše se bavit. Zvláštní poděkování patří společnosti Rytmus Liberec, která s nimi pracuje a podporuje je v jejich kariéře.


Profesionální lékárničky určené pro taktickou medicínu

Putin vyhlásil válku Západu, nám všem. Jsme rádi, že právě v den, kdy ruský válečný agresor vyhlásil částečnou mobilizaci a dále tak stupňuje své válečné zločiny proti Ukrajině, předáváme jménem naší Nadace ATREA ukrajinské straně zdravotnický materiál pro urgentní lékařskou pomoc v celkové hodnotě 200 000 Kč. Jedná se konkrétně o profesionální lékárničky určené pro taktickou medicínu. Děkujeme všem ukrajinským ženám a mužům, kteří bojují za svobodu Evropy proti válečnému agresorovi. Hanba fašistickému Rusku!

Sláva Ukrajině!


Všechno nejlepší k narozeninám, Lero

Lera pochází z ukrajinské Vinnycji a minulý týden oslavila své 11. narozeniny. Je daleko od domova a stýská se jí po jejích blízkých, babičce a kamarádech. A nejvíce po svém otci, který zemřel letos v březnu. Každý rok dostávala od táty dárek. Jsme rádi, že jsme jí v rámci naší Nadace ATREA mohli jeden malý poskytnout. S touto pomůckou se bude lépe učit a snad lépe projde obdobím zločinné války, která pustoší její krásnou zemi. Každá malá radost se v těchto dnech počítá.


Podpora uprchlíků z Ukrajiny

Obdrželi jsme žádost z Ruska. Byli jsme překvapeni. Obchodovat ve dnech, kdy Rusové zabíjejí děti a civilisty? Pro nás je to no go zóna! Kremelský režim dělá Rusům ostudu už desítky let. My v ATREA se naopak snažíme svou malou troškou podpořit ukrajinské uprchlíky - hlavně matky s dětmi, které prchají před ruskými zvěrstvy - a vyhlásili jsme firemní sbírku na podporu uprchlíků. Naše firemní nadace pak zdvojnásobila jakýkoli příspěvek od našich kolegů a přátel. Ve spolupráci s Libereckým krajem jsme pak vybavili tři zařízení pro válečné uprchlíky – hlavně matky s dětmi a seniory, celkem za 375 000 Kč. V nadaci ATREA jsme tak navázali na již dodané lůžkoviny dalším vybavením, a to pračkami, sporáky, sušičkami, ledničkami a skříněmi. Děti a matky jsou zde v našem regionu v bezpečí.

Hanba Rusku! Sláva Ukrajině!


ATREA otevřela transparentní účet pro Ukrajinu

ATREA otevřela transparentní účet pro Ukrajinu: Česká republika je lídrem v tvrdém postoji vůči Rusku. Vlna solidarity je impozantní, pomáháme zbraněmi, neprůstřelnými vestami a dalšími vojenskými dodávkami na Ukrajinu. Pomáhá i veřejnost, která sdílí byty, dává oblečení, zdravotnický materiál a solidarizuje se hlavně s matkami a dětmi prchajícími před ruskými zvěrstvy.

Dovolte nám oznámit, že nadace ATREA otevřela transparentní účet pro pomoc Ukrajincům v našem regionu. Pokud by kdokoli z našich přátel, blízkých partnerů nebo klientů chtěl přispět svou troškou do mlýna, bude váš příspěvek ze zdrojů ATREA zdvojnásoben a my se postaráme, aby se vaše peníze dostaly ke konkrétním lidem, hlavně k dětem s maminkami. Osobně se zapojujeme a vše koordinujeme s uprchlickým centrem v našem městě a místními úřady. Hanba Rusku! Sláva Ukrajině!


Pomoc uprchlým matkám s malými dětmi z Ukrajiny

Ruští agresoři vraždí děti, civilisty, staré lidi a snaží se zničit Ukrajinu. Kreml jako fašistický systém mění svůj stát v novou Severní Koreu, v jednu velkou orwellovskou sektu, která mění své obyvatelstvo v otroky nebo rukojmí. Doba po roce 1989 skončila a naše civilizace je zkoušena, zda se dokážeme vzepřít, podpořit, bránit.

Co můžeme udělat ve svém soukromém životě? My v ATREA jsme se rozhodli pro podporu a pomoc uprchlým matkám s malými dětmi. Do nově připravovaného uprchlického centra v Liberci jsme nakoupili 200 dek, prostěradel, polštářů a všeho potřebného (jeden plný kamion), aby vyčerpané maminky a jejich malé děti mohly bezpečně spát. Spojili jsme síly - my v ATREA, pracovníci v obchodech v Jysku, kde jsme v těchto válečných dnech našli chybějící zboží, pracovníci místního okresu a všichni se snažíme udělat něco málo pro lidi v nouzi. Hanba Rusku! Sláva Ukrajině!


Slava Ukrayini

Neexistuje žádný "business as usual". V Evropě probíhá válka.

Podpořili jste své ukrajinské kolegy nebo ukrajinský lid? My ano.

Podpoříte je ještě více? My ano.

Slava Ukrayini! Heroyam slava!


Podpora vojáka Standy

Nadace ATREA podpořila vojáka Standu, který zůstal po nešťastném skoku do mělké vody tetraplegikem. Standa se však nevzdal a bojuje dál. Podporujeme ho v pořízení nového speciálního invalidního vozíku, který mu umožní dojíždět na fyzioterapii a do posilovny. Bude rád za jakoukoli podporu případně i od vás!


Nepřemýšlíme jen o podnikání

Ve společnosti ATREA věříme, že bychom se měli starat nejen o obchod a kvalitní výrobky, nejen o to, abychom byli úspěšní a dynamicky rostli na všech našich trzích, ale měli bychom být také společensky zodpovědní vůči své zemi, regionu a podporovat ty, kteří šli svou cestou před námi, abychom my mohli pokračovat. Proto jsme opět podpořili částkou 100.000,- Kč skvělý tým Hospice sv. Zdislavy, kde mimořádný tým odborníků pomáhá lidem do posledních chvil a poskytuje jim špičkovou paliativní péči. Velká a hluboká úcta k jejich práci! Přidejte se k nám a pomozte nám pomáhat.


Pomoc pro Moravu

Protože Moravu letos v létě zasáhlo tornádo, připojila se Nadace ATREA k veřejné sbírce, kterou pořádá Jablonec nad Nisou - město našeho působiště. Peníze v ní vybrané budou použity na rekonstrukci základní školy v malé moravské obci. Pomohli jsme částkou 50 000 Kč a v našem úsilí pokračujeme i v dalších zdravotnických, sociálních a vzdělávacích projektech.


Nadace ATREA pomáhá malému Tomáškovi

Tento roztomilý chlapec byl mnohem lehčí než ostatní děti – narodil se totiž předčasně. Tomášek potřebuje velké úsilí při nejrůznějších léčbách a speciálních podpůrných programech, aby si mohl lehce hrát s ostatními dětmi. Přejeme mu vše nejlepší a rádi ho na jeho náročnější cestě trochu podpoříme.


Podpora často opomíjených hrdinů

Situace s covidem zasáhla Českou republiku velmi tvrdě. Nadace ATREA chtěla podpořit často neviditelné nebo opomínané hrdiny - záchranáře, řidiče sanitek a telefonní operátory, kteří denně, doslova každou hodinu, zachraňují životy. Zeptali jsme se jich, co by ocenili, a oni odpověděli jen - rychlé jídlo. Byli příliš zaneprázdnění a vyčerpaní na to, aby chtěli víc. Úcta k jejich práci! Nakoupili jsme co nejvíce energie v sušenkách, džusech, kávě, energetických tyčinkách, proteinových tyčinkách atd. a přidali hrníčky na kávu, aby jim energie zůstala i do budoucna.

Děkujeme těmto opravdovým hrdinům!


Děkujeme všem zdravotníkům

Děkujeme všem zdravotníkům, lékařům, záchranářům, řidičům sanitek a samozřejmě všem zdravotním sestrám. Naše země jde na hranici svých možností - ale tito hrdinové dělají mnohem víc! Lidé přinášejí jídlo, sladkosti a dokonce i domácí sušenky, aby ukázali, že vidíme jejich absloutní úsilí. Chtěli jsme se také připojit a přinesli jsme svou trošku, abychom ulehčili jejich břemenu...

Úcta všem zdravotníkům v těchto náročných dnech!


Pomoc dětem

Pro mnoho lidí v naší zemi nastaly těžké dny. Nechtěli jsme však rezignovat na pomoc druhým. Na dětském psychiatrickém oddělení naší místní nemocnice jsou děti, které potřebovaly nějaké fitness vybavení. Sport je totiž důležitým prostředkem, který jim pomáhá žít přítomností, uvolnit stres a jednoduše se bavit. Setkali jsme se tam s obětavými a velmi milými zaměstnanci, kteří odvádějí svou úžasnou práci a tak jsme jim věnovali fitness vybavení, boxerské rukavice a vybavení na stolní tenis.

Děkujeme, že jste s námi zůstali, pomáháte nám pomáhat :-)